Nevşehir orta tatilde de turist çekiyor

Okulların tatile girmesiyle öğrenci ve aileleri, dinlenmek ve eğlenceli vakit geçirmek için çeşitli turizm merkezleri ve çeşit aktivitelerinin düzenlendiği Nevşehir’i de tercih ediyor. Günübirlik ve konaklamalı olarak kente gelen aileler, peribacalarıyla kaplı vadiler içinde arazi motorlarıyla düzenlenen tiplere ilgi gösteriyor.

Açık hava müzeleri, ören yerleri ve vadilerde gezen konuklar, yüksek bölgelerde Kapadokya’nın görüntüsünü izleyip fotoğraf çektiriyor.

Kozaklı ilçesinde ise şifalı kaplıca sularından faydalanan yerli konuklar, sıcak su havuzlarında eğlenceli vakit geçiriyor.


Öğrenci Birkan Kaya, “Kocaeli’nden buraya tatile geldik. ATV sürüyoruz, hayli eğlenceli” dedi.

Babası İlkay Kaya da “İyi bir tatil oluyor. Peribacaları ve mağaralarda insanların nasıl yaşadıklarını gözlemleyebiliyoruz. 10 yıl evvel de gelmiştim. Turizm, bölgede gelişmiş. Buraya gelenler cins aktivitelerine katılabilir, herkese tavsiye ederim” diye konuştu.


Barış Özgenç ise öğretmen eşiyle bölgeyi ziyaret ettiğini belirterek, “Tatil hayli hoş geçiyor. Peribacaları bizi büyüledi. Çok keyif aldık. Birinci sefer geliyoruz ve epeyce beğendik” sözünü kullandı. (AA)
 
Üst