Yogi Adityanath, Miras Vergisini Aurangzeb'in Hükümdarlığı Sırasında Hindulara Uygulanan “Jizya Vergisi” ile Karşılaştırıyor

Yogi Adityanath bu sözleri Firozabad'daki bir seçim mitinginde söyledi. (Dosya)

Firozabad, YUKARI:

Uttar Pradesh Başbakanı Yogi Adityanath Perşembe günü Kongre'nin Aurangzeb yönetimi sırasında Hindulardan alınan cizyaya miras vergisi koyma yönündeki “teklifini” beğendi ve ayrıca partiyi inek katliamını teşvik etmekle suçladı.

Bu sözleri Firozabad'daki bir seçim mitinginde yaptı. Ayrıca Mainpuri'de bir tanıtım turu düzenledi.

BJP adayı Rajveer Singh'i desteklemek amacıyla Firozabad'da halka açık bir toplantıda konuşan Adityanath, Kongre manifestosunun azınlıklara tercihlerine göre yiyecek tüketme özgürlüğü verilmesini önerdiğini söyledi.

Lucknow'da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, “Hintlilerin çoğunluğu sığır eti yemediğimizi söylüyor, ancak bazı insanlar onları rahatsız etmek için kasıtlı olarak inek kesimini teşvik ediyor.”

Kongre-SP ittifakının miras vergisi getirilmesini öneren yeni bir versiyonu ortaya çıktı; Bay Adityanath, Aurangzeb'in Hindulara cizya vergisi koymasına yönelik bu “teklifi” beğendiğini iddia etti.

Miras vergisi konusundaki tartışma, Hindistan Denizaşırı Kongresi başkanı Sam Pitroda'nın, servetin yeniden dağıtımı konusunu incelerken ABD'deki veraset vergisi hakkında konuşmasının ardından patlak verdi. Ancak Kongre bu açıklamalara mesafeli davrandı.

Bay Adityanath, Etah'ta BJP adayı Vishwadeep Singh'i desteklemek için bir miting düzenledi. Mitingde, Baba Saheb Bhimrao Ambedkar'ın din temelinde çekincelere karşı çıktığını, ancak iddialara göre Kongre'nin Hindistan'ı “İslamlaştırma” amacıyla Taliban benzeri bir yönetim dayatmaya çalıştığını söyledi.

Kendisi ayrıca, “Kongre bunu yaparak kötü niyetle ülkede bir kez daha bölünme yaratmaya çalışıyor. Kongre ile SP arasındaki ittifaka dikkat edin. Bu partiler geri kalmış kastlar ve Planlanmış Kastlar yerine Müslümanlara yönelik çekinceleri önceliklendirmeyi amaçlıyor.” dedi.

Seçmenlerin Lord Ram'a “ihanet edenler” ile Ram'a adanmış olanlar arasında bir seçim yapmakla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Adityanath, Mainpuri'de bir tanıtım turu düzenledi ve burada Kongre ve SP'yi SC'ler, ST'ler ve OBC'ler için rezervasyonları azınlıklara yönlendirmeye çalışmakla suçladı.

Adityanath'ın aktardığına göre, “SP-Kongre ittifakı, Hindistan'ı yeniden köleliğe sürüklemeyi amaçlayan bir komplonun parçası. Bu kişiler Planlanmış Kastlara, kabilelere ve geri kastlara yönelik çekinceleri baltalamayı ve onu azınlıklara yönlendirmeyi planlıyor.” basın notunda söylüyor.

Uttar Pradesh başbakanı, SP'nin kalesi Mainpuri'de BJP adayı Jaiveer Singh'i desteklemek için düzenlenen bir tanıtım turunda damgasını vurdu; burada 'Bharat Mata ki Jai' yankıları arasında buldozerlerin tepesinde duran insanlardan kendisine çiçekler yağdırıldı.

Uttar Pradesh'teki BJP hükümeti “suçluların” sahip olduğu binaları yerle bir etmek için buldozerler kullandı ve makinenin kanun ve düzenin bir “sembol”ü olduğu öngörülüyor.

Basın notunda, kavurucu sıcağa göğüs geren Mainpuri halkının Bay Adityanath'ı karşılamak için sokaklara akın ettiği belirtildi. Arya Samaj kompleksinden Bhavant kavşağına kadar uzanan çok sayıda buldozer, tanıtım turu sırasında yollara dizildi.

Yogi Adityanath, eski başbakan Kalyan Singh'in tüm yaşamını Shri Ram'a ve devletin ilerlemesine adadığını söyledi.

“SP, ölümüyle ilgili tek bir taziye mesajı bile sunamadı. Ben şahsen Mulayam Singh'in ölümünün ardından evini ziyaret ettim. Başbakan Modi de taziyelerini iletti.

“Aile çıkarlarına odaklanan Samajwadi Partisi, Kalyan Singh'e hakaret etti ve inanca saygısızlık etti. Kongre ile ittifaklarının sonuçlarına katlanmalılar” dedi.

Mainpuri, Etah ve Firozabad'da oylama 7 Mayıs'ta yapılacak.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)