Yarı yıl tatilinin son günlerinde Palandöken keyfi

Türkiye’nin sayılı kayak merkezleri içinde gösterilen Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi’nde yarı yıl tatilinin son günlerinde pazartesi ders başı yapacak olan öğrenciler ve aileleri yoğunluk oluşturdu.

Binlerce yerli ve yabancı turiste mesken sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi, yarı yıl tatilinde ağır ilgi gördü. Öğrenciler ve aileleri, otellerin ışıklandırılmış pistlerinde gece yarısına kadar kayak yapma imkânı buldu. Birfazlaca aktiflikle konuklarını cezbeden kayak merkezinde turizmciler, minik konuklarına ve ailelerine eğlenceli tatil sundu.

Palandökendeki bir otelin genel müdürü olan Ali Güney, sömestir tatilinde otellerin büsbütün dolduğunu belirterek, “Misafirlerimiz inanılmaz keyifli oldu. Sabahın erken saatlerinde başlayan kayak keyfi ışıklandırılmış pistler yardımıyla saat 20.00’a kadar devam etti. Tatil için buraya bir kez gelen artık öteki bir yere gitmiyor. Palandöken, kayak sporunu yapanlar için bulunmaz bir nimet. Erzurum kış sporları merkezi olduğu için burada kayağın haricinde isteyen curling, buz hokeyi, buz pateni yapıp şifalı kaplıcalarından faydalanabiliyor. İsteyen bir Selçuklu kenti olduğu için tarihi İkili Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç kümbetler ve tabyaları gezebilir” diye konuştu.

Hoş bir tatil geçirdiğini söyleyen Zeynep İrem Barolay, “Erzurum’da oturuyoruz. Babamın tavsiyesi üzerine kayak yapmayı öğrendim. Çok sevdim ve eğlendim. Pazartesi günü okular açılıyor. Artık derslerime başlayacağım” diye konuştu.

İzmir’den ailesi ile Palandöken’e geldiğini belirten Arslan Mayda ise, “Tatilimiz epey eğlenceli geçiyor. Son gününe kadar kayağın keyfini çıkarıp pazar günü döneceğiz. Palandöken’de kayak yapmayı hayli özleyeceğim” dedi.
DHA