Videoları Beğenerek Ekstra Gelir Sözü Verdi, Techie 42 Lakh Rs Aldattı

EğlenceAvcısı

Active member
Polis banka detaylarını aradı ve soruşturma sürüyor. (temsili)

Gurugram:

Polis Cumartesi günü yaptığı açıklamada, burada bir BT şirketiyle çalışan bir yazılım mühendisinin, bazı Haberları beğenerek onu büyük para kazanmaya ikna eden dolandırıcılar tarafından yaklaşık 42 bin Rs dolandırıldığı iddia edildi.

Adam, Telegram Messenger uygulamasında bir gruba eklendi ve yatırım yapması istendi, ancak daha sonra bu tutarı çekmesine izin verilmedi.

Burada Sector 102 sakini tarafından yapılan bir şikayete göre, 24 Mart’ta WhatsApp’ına, Haber paylaşım platformu YouTube’da yarı zamanlı Haber beğeni yaparak ek gelir elde edebileceğini iddia eden bir mesaj geldi.

“Onlarla çalışmayı kabul ettiğimde Divya isimli bir kadın beni Telegram uygulamasındaki bir gruba ekledi. Daha iyi getiri garantisiyle benden para yatırmamı istedi. Bir görev bahanesiyle benden yatırım yapmamı istemişlerdi ve daha sonra yatırım yapmamı istediler.” Benim ve eşimin banka hesaplarından toplam 42.31.600 Rupi transfer ettim” dedi.

“Divya’nın yanı sıra Kamal, Ankit, Bhoomi, Harsh adlı diğer kişiler işlemi onayladılar ve kısa süre sonra bana 69 bin Rs artı kar kazandığımı söylediler. Ancak parayı çekmeme izin vermediler. Daha sonra benden Rs transfer etmemi istediler. 11.000 kişi daha, bu bana kuşkulu geldi ve polise gittim” dedi.

Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) ve Bilgi Teknolojisi (BT) Yasası’nın ilgili bölümleri uyarınca, Cuma günü batı polis karakolu siber suçlarda bilinmeyen dolandırıcılara karşı bir FIR kaydı yapıldı.

Üst düzey bir polis memuru, banka bilgilerini aradıklarını ve bir soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

()