UP Politikacı, PM’deki Kazılardan Sonra AAP’nin ‘Dereceyi Göster’ Kampanyası Üzerine

EğlenceAvcısı

Active member
Arvind Kejriwal liderliğindeki AAP dün “derece dikhao” kampanyasını başlattı (Dosya)

Yeni Delhi:

Rashtriya Lok Dal (RLD) başkanı Jayant Chaudhary geçen akşam Aam Aadmi Partisi’ne (AAP) bir tokat attı ve rakip partilerin liderlerini hedef alan kampanyasının iki önemli eyalette iktidarda olan partiye “yakışmadığını” söyledi.

Aynı zamanda eski sendika bakanı Ajit Singh’in oğlu olan Jayant Chaudhary, AAP’nin “dikhao derecesi” kampanyasını “seçkin” olarak nitelendirdi.

“MSC derecem var, babam bir HTE uzmanıydı ve büyükbabam sürdürülebilir ve eşitlikçi kalkınma üzerine ekonomik inceleme yazdı. Ancak eğitim niteliklerine odaklanan bu özel siyasi kampanyanın elitist olduğunu ve 2 önemli eyalette iktidardaki bir partiye yakışmadığını düşünüyorum. !,” diye tweet attı Rajya Sabha milletvekili.

MSC derecem var, babam bir #IITian & büyükbabam sürdürülebilir ve eşitlikçi kalkınma üzerine ekonomik incelemeler yazdı. Ancak eğitim niteliklerine odaklanan bu özel siyasi kampanyanın elitist olduğunu ve 2 önemli eyalette iktidardaki bir partiye yakışmadığını düşünüyorum! https://t.co/agTeR5OFIn

— Jayant Singh (@jayantrld) 9 Nisan 2023
Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) başkanı Sharad Pawar, liderlerin eğitim nitelikleri konusunu gündeme getirenleri de eleştirdi.

Sharad Pawar dün gazetecilere bir soruyu yanıtlarken, işsizlik, asayiş ve enflasyon gibi konulara dikkat edilmesi gerektiğini ve liderlerin bekleyebilecek hatta sorun olmayan konuların peşine düşmekten vazgeçebileceklerini söyledi.

“Bugün üniversite derecesi sorusu sıkça soruluyor. Sizin dereceniz nedir, benim derecem nedir. Bunlar siyasi meseleler mi?” Bay Pawar, Marathi dilinde söyledi.

Arvind Kejriwal liderliğindeki AAP dün kampanyayı başlattı ve BJP ve diğer partilerin liderlerini derecelerini kamu malı olarak vermeye davet etti.

AAP Atishi gazetecilere verdiği demeçte, “Bugün bir kampanya başlatıyoruz. Delhi Üniversitesi’nden lisans derecem ve Oxford’dan iki yüksek lisans derecem var. Hepsi orijinal.”

“BJP liderleri başta olmak üzere tüm liderlerden derecelerini göstermelerini istiyorum” diyen yetkili, AAP liderlerinin de kampanya kapsamında derecelerini göstereceklerini sözlerine ekledi.

AAP MLA Atishi kampanyayı, Gujarat Yüksek Mahkemesi’nin Başbakan Narendra Modi’nin derecelerinin ayrıntılarını aradığı için Arvind Kejriwal’a 25.000 Rs para cezası vermesinden bir hafta sonra duyurdu.

Gujarat Üniversitesi’ne Başbakan Narendra Modi’nin derecelerinin ayrıntılarını açıklama emri, 31 Mart’ta Gujarat Yüksek Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Mahkeme, “Arvind Kejriwal’ın Başbakan Narendra Modi’nin eğitim derecesini RTI yoluyla almakta ısrar etmesi, aynısı zaten kamu malı olduğunda, Kejriwal’ın iyi niyeti ve amacı hakkında şüphe yaratıyor” dedi.

Nisan ayında, Gujarat Üniversitesi adına ortaya çıkan Başsavcı Tushar Mehta, yüksek mahkeme önünde iki üniversitenin bilgileri açıklamaya zorlanmaması gerektiğini iddia etti.

Mehta, “Birinin çocukça ve sorumsuz merakını gidermek için bizden bilgi vermemiz istenemez” dedi.