Tim Cook, Apple’ın Hindistan’da “Üç Aylık Rekor Kırdığını, Çok Güçlendiğini” Söyledi

EğlenceAvcısı

Active member
Üç aylık kazanç çağrısı sırasında iki mağazanın “harika bir başlangıç yaptığını” söyledi.

Yeni Delhi:

Apple CEO’su Tim Cook, Hindistan’ın “inanılmaz derecede heyecan verici bir pazar” ve şirket için “önemli bir odak noktası” olduğunu söyledi. -yıl boyunca”.

Apple CEO’su şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında Hindistan’ın bir “devrilme noktasında” olduğunu söyledi.

Apple, geçen ay Cook’un yedi yıl sonra ülkeye yaptığı ilk seyahat sırasında burada, Mumbai ve Delhi’de iki perakende satış noktası açarak Hindistan’da iddialı bir perakende genişlemesi planladı.

Üç aylık kazanç çağrısı sırasında iki mağazanın “harika bir başlangıç yaptığını” söyledi.

“Hindistan’daki işe baktığımızda, üç ayda bir rekor kırdık, çok güçlü bir şekilde büyüdük, yıldan yıla çift haneli rakamlar. Bu nedenle, geri adım atarak bizim için oldukça iyi bir çeyrek oldu, Hindistan inanılmaz derecede heyecan verici bir pazar. “Bay Cook söyledi.

Apple CEO’su “pazardaki dinamizmi” övdü ve “canlılığının inanılmaz” olduğunu iddia etti.

“Bu bizim için önemli bir odak noktası. Az önce oradaydım ve pazardaki dinamizm, canlılık inanılmaz. Zamanla, daha fazla müşteriye hizmet vermek için oradaki operasyonlarımızı genişlettik ve üç yıl önce Apple’ı piyasaya sürdük.” Çevrimiçi mağaza ve ardından, az önce bahsettiğiniz gibi, sadece birkaç hafta önce iki mağaza açtık ve harika bir başlangıç yaptılar, biri Mumbai’de, diğeri Delhi’de” dedi.

Apple’ın ülkede çok sayıda kanal ortağı var ve “genel olarak gidişattan çok memnun”.

“Genel olarak, orada marka için gördüğüm coşkudan daha fazla memnun ve heyecanlı olamazdım. Orta sınıfa gelen pek çok insan var ve Hindistan’ın gerçekten bir taşma noktasında olduğunu hissediyorum ve bu Orada olmak harika,” dedi Bay Cook.

Bay Cook, son Hindistan gezisi sırasında, şirketin Hindistan’a yatırım taahhüdünde bulunurken, Başbakan Narendra Modi’nin yanı sıra Elektronik ve BT Bakanı Ashwini Vaishnaw ve BT’den Sorumlu Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar ile görüşmüştü.

Çin’in son 15 yılda Apple’ın işine yaptıklarını kopyalamak isteyen teknoloji devi, satış büyümesini desteklemek ve potansiyel olarak burayı milyonlarca Apple cihazının üretimi için bir ana üs haline getirmek için genişleyen bir orta sınıfla Hindistan’ın devasa pazarını hedefliyor.

Mumbai ve Delhi’deki yeni mağazalar, Apple’ın dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’daki perakende gücünü derinleştirmeye çalıştığı bir zamanda geldi.

Bu nedenle, Apple tedarik zincirlerini Çin’den uzaklaştırırken Hindistan, toplam iPhone’ların yüzde 5’ini üreten fabrikalara da ev sahipliği yapıyor.

“Ve daha önce de belirttiğim gibi, Apple için bir kilometre taşında, Hindistan’da, Mumbai ve Delhi’de ilk iki Apple mağazamızı açtık. Bunu bizzat görmek için oradaydım ve bu heyecan beni daha fazla sevindiremezdi. ve müşterilerin, geliştiricilerin, yaratıcıların ve birlikte vakit geçirdiğim ekip üyelerinin coşkusu,” dedi Bay Cook, kazanç görüşmesi sırasında.

Apple, 1 Nisan 2023’te sona eren 2023 mali yılının ikinci çeyreğinin mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, yıldan yıla yüzde 3 düşüşle üç ayda bir 94,8 milyar ABD doları gelir bildirdi.

“Bugün, Mart çeyreği için beklentilerimizden daha iyi olan 94,8 milyar ABD doları gelir bildirdik. Hizmetlerde tüm zamanların rekorunu ve iPhone için Mart çeyrek rekoru kırdık” dedi.

Gelişmekte olan pazarlarda gördüğümüz performanstan özellikle memnun kaldık ve Meksika, Endonezya, Filipinler, Suudi Arabistan, Türkiye ve BAE’de tüm zamanların rekorlarının yanı sıra bir dizi Mart çeyrek rekoru elde ettik. Brezilya, Malezya ve Hindistan dahil.”

()