Rahul Gandhi'nin Kadınlara Vereceği 1 Lakh Rupisi Üzerindeki Alay Hareketi

Rahul Gandhi bugün Jharkhand'daki Chaibasa'da bir mitingde konuştu.

Yeni Delhi:

Kongre lideri Rahul Gandhi bugün partisinin, iktidara oy verilmesi halinde yoksul kadınlara yılda 1 lakh Rupisi vereceklerine dair sözünü yineledi ve aynı nefeste beklenmedik bir değerlendirme ekledi: “Fakat ailelerindeki erkeklerin bu paranın bir kısmını elinden alacağını biliyorum. para onlardan.”

“21. yüzyılda hem erkekler hem de kadınlar işe gidiyor. Her gün sekiz ila 10 saat çalışıyorlar. Sonra eve dönüyorlar ve kadınlar sekiz saat daha çalışıyor. Erkekler sekiz ila on saat çalışıyor. 21. yüzyılda kabileler kadınlar 16-18 saat çalışıyor” dedi Jharkhand'ın Chaibasa'sındaki seçim mitinginde.

Bay Gandhi, Kongre'nin 'Nari Nyay' için önerdiği planı vurgulayarak, “Belki erkekler söylediklerimden hoşlanmayacaktır ama bu bir gerçek ve bu yüzden kadınların banka hesaplarına 1 lakh Rs yatıracağız” dedi.

Alaycılığını bir adım daha ileri götürerek, “Erkeklerin kadınlara bu paranın bir kısmını vermeleri için baskı yapacaklarını da biliyorum. Bu söylenmesi gereken bir gerçek” dedi.

Jharkhand: “Kadınların hesaplarına 1 lakh rupi yatıracağız, ancak ailedeki erkeklerin bu parayı onlardan alacağını biliyorum…” diyor Chaibasa, Singhbhum'daki Kongre lideri Rahul Gandhi. pic.twitter.com/2buWzguxso

— IANS (@ians_india) 7 Mayıs 2024
Rahul Gandhi, HİNDİSTAN bloğunun iktidara oy vermesi halinde, yoksulluk sınırının altında yaşayanları belirlemek için kabile, Dalit ve OBC topluluklarından olanlar da dahil olmak üzere yoksul insanların bir listesini derleyeceğini duyurdu. Ayrıca kadınlara ayda 8.500 Rupi, yani yıllık 1 lakh Rupisi sağlama sözü verdi.

Kongre, ülkede hükümet kurulursa aile yoksulluk sınırını geçene kadar her yıl ülkedeki en yoksul ailelerin kadınlarının banka hesabına 1 lakh rupi yatıracaklarını söylüyor.

Bay Gandhi mitingde ayrıca işsiz diploma sahiplerine ve mezunlara bir yıllık çıraklık eğitimi sağlama sözü verdi. “İktidara oy verilirse işsiz mezunlara ve diploma sahiplerine çıraklık fırsatları vereceğiz ve ayda 8.000 Rs ödeyeceğiz” diye ekledi.

Aynı zamanda eski Başbakan Hemant Soren'in arazi dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı bir kara para aklama davasıyla bağlantılı olarak hapiste olmasından da bahsetti: “Hemant Soren chootega (Hemant Soren serbest bırakılacak)” – buna kalabalık “Hapishane ka” gibi sloganlarla karşılık verdi. tala tutega, Hemant Soren chootega (hapishane kilitleri kırılacak, Hemant Soren serbest bırakılacak).

Eski Kongre başkanı, Singhbhum Lok Sabha koltuğu için Jharkhand Mukti Morcha (JMM) adayı Joba Manjhi için kampanya yürütüyordu. Singhbhum ve Lohardaga sandalyeleri, Khunti ve Palamu ile birlikte 13 Mayıs'ta sandık başına gidecek.

JMM, yakın zamanda Kongre'den ayrılan BJP'li Geeta Kora'ya karşı Singhbhum'da Joba Manjhi'yi HİNDİSTAN bloğunun adayı olarak öne sürdü.