Noida Man Sahte Notlar Basmaktan Tutuklandı, YouTube’da Ders Aldı: Polisler

semaver

New member
Polis, nominal değeri 38.220 Rs olan sahte banknotlara el koydu. (temsili)


Hayır.

Noida Polisi Cuma günü 30 yaşındaki bir adamın, YouTube’dan ders aldıktan sonra Delhi’deki evinde bastırdığı 38.220 Rs değerindeki sahte banknotları taşıdığı iddiasıyla tutuklandığını söyledi.

Ek Polis Komiser Yardımcısı (Central Noida) Rajeev Dixit, zanlının bir ihbar üzerine Chhapraula köyü yakınlarındaki GT Road’dan Badalpur polis karakolu yetkilileri tarafından tutulduğunu söyledi.

Dixit, “Polis ekibi, yazıcı kullanarak sahte banknot basan bir adamı tutuklamayı başardı. Sanık, şu anda Delhi’nin Ghazipur bölgesinde yaşayan ve Bihar’ın Muzaffarpur yerlisi olan Abdul Raqib olarak belirlendi.” söz konusu.

Yetkili, “Abdul Raqib, kendisiyle birlikte Delhi’deki Ghazipur’da yaşayan ortağı Pankaj ile birlikte sahte kağıt paraların basılmasında birlikte çalışırdı. Kullandıkları yazıcıya el konuldu” dedi.

Ek DCP, polisin 20, 50, 100 ve 200 mezhepleri de dahil olmak üzere nominal değeri 38.220 Rs olan sahte banknotlara el koyduğunu söyledi.

Rajeev Dixit, “Davayla ilgili diğer ayrıntıları doğrulamak için daha fazla soruşturma yürütülüyor ve polis, kayıp olan diğer zanlı Pankaj’ı tutuklamak için çaba harcıyor.” dedi.

Başka bir polis yetkilisine göre, sanık YouTube aracılığıyla ortak bir bilgisayar yazıcısı kullanarak sahte kağıt para basıldığını öğrenmişti.

Sanık, yaklaşık iki aydır bu işle uğraşıyordu ve sahte notları kullanarak çoğunlukla kişisel kullanımları için eşyalar satın almaya çalıştı, ancak Delhi’deki insanlar onları reddetmeye başlayınca, bu notları resmi makam olan Noida ve Greater Noida’da kullanmaya çalıştılar. söz konusu.

Polis, Hindistan Ceza Kanunu’nun 489 A, 489B, 489 C ve 489 D bölümleri (hepsi sahte banknotlarla ilgili) uyarınca Badalpur polis karakoluna bir FIR başvurusunda bulunulduğunu söyledi.

Raqib’in yerel bir mahkeme huzuruna çıkarıldığı ve tutuklanmasına karar verildiği belirtildi.

()
 
Üst