Kadıköy Belediyesi’nden 6 bin çocuğa ikram kitap

DoğaHayranı

Active member
Kadıköy Belediyesi’nden 6 bin çocuğa ikram kitap
Kadıköy Belediyesi 6 bin çocuğa kitap armağan ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası kapsamında 6 bin çocuğa armağan kitap seti gönderen Kadıköy Belediyesi, yaşları 4 ile 13 içinde değişen çocukları kitapların sihirli dünyası ve Sait Faik Abasıyanık’tan Samed Bahrengi’ye, Behiç Ak’tan Müge İplikçi’ye kadar uzanan seçkin yazarlarla buluşturuyor.

Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası ötürüsıyla 6 bin çocuğa ikram kitap seti göndermeye başladı. Yaşları 4 ile 13 içinde değişen Kadıköylü çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, onların şahsi gelişimlerini desteklemek, farklı kültür ve yaşantılarla tanışmasını sağlamak emeliyle Kadıköy Belediyesi tarafınca hazırlanan kitap setinin ortasında Türk ve yabancı muharrirlerin kaleme aldığı romanlar, kıssalar ile birlikte boyama kitapları da yer alıyor. Ana sınıfı çocukları için aktiflik kitabının da bulunduğu ikram paketinde kuru boya seti ve oyun hamuru da bulunuyor.

Kadıköylü çocuklarla dağıtılan kitaplar içinde Sait Faik Abasıyanık’ın “Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler”, çocuk kıssaları ve halk masalları yazarı Samed Bahrengi “Küçük Kara Balık”, Müge İplikçi’nin kaleme aldığı “Kömür Karası Çocuk” , Behiç Ak’ın “Çatıdaki Gezegen”, “Benim Bir Karışım”, “Kedi Adası” ile Adnan Binyazar “Atatürk Anlatıyor” gibi birbirinden hoş eserler bulunuyor.

ODABAŞI’NDAN MEKTUP

İkram kitaplar gönderilen çocuklara bir mektup kaleme alan Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı, şu tabirleri kullandı:

“Sevgili kardeşim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yılını kutluyoruz. Bu özel gününü, bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Biliyorum ki, sevgiyle, bilimle, akılla bir daha yeşerecek bir daha şekillenecek Türkiye’nin ve hoş bir dünyanın temelini sen ve arkadaşların atacaksınız. Ve senden beklentimiz, ‘Hayatta en gerçek mürşit ilimdir’ diyen Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yurduna tutkuyla bağlı bir yurttaş olarak yaşaman.

Gönderdiğim kitapları keyifle okuyacağını umuyorum. Bayramın kutlu, maksadın yüksek ve aydınlık olsun.

Ailene de selamlarımı ilet lütfen.”

YENİ KİTAP TALEPLERİ LİSTEYE EKLENİYOR

Öteki yandan Kadıköy Belediyesi’nin davet merkezine gelen yeni kitap istek talepleri de gönderilecek adres listesine ekleniyor. Kadıköy Belediyesi 23 Nisan’da kitap dağıtmaya birinci vakit içinderda geçen yıl başlamıştı.

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır