İspanyol TV Yıldızı, Evlat Edindiği Bebeğinin Ölen Oğlunun Spermiyle Hamile Olduğunu Söyledi

EğlenceAvcısı

Active member
Televizyon oyuncusu Ana Obregon, bu kız benim kızım değil, torunum dedi. (DOSYA)

MADRİD:

68 yaşındaki İspanyol bir televizyon oyuncusu, yeni evlat edindiği kızının ölü oğlunun donmuş spermi kullanılarak hamile kaldığını ve aslında onun torunu olduğunu söyleyerek İspanya’da taşıyıcı annelik biyoetiği ve çocukların mahremiyet hakkı konusundaki tartışmayı yeniden alevlendirdi.

Ana Sandra adlı bir haftalık bebek, Çarşamba günü Lecturas dergisi tarafından Miami, Florida’da yaşayan Kübalı bir kadın olarak tanımlanan taşıyıcı bir anneden dünyaya geldi.

TV oyuncusu Ana Obregon, ünlü dergisi ¡Hola!’ya “Bu kız benim kızım değil, torunum” dedi. bir röportajda, kapak için bebekle poz veriyor.

“Eğer bu oğlumun son vasiyeti ve vasiyetiyse, ben nasıl yapmayayım?” sadece çocuğunu kaybetmiş olan anne babaların bu konuda görüş bildirme hakkına sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Obregon’un tek biyolojik çocuğu olan oğlu Aless Lequio, 2020 yılında 27 yaşında kanserden öldü. Babası aracılığıyla İspanya Kralı 6. Felipe ile akrabaydı.

Selam! 29 Mart’ta Obregon’un Miami’de taşıyıcı annelik yoluyla doğan bir çocuğu evlat edindiğini bildirdi ve bu, paranın el değiştirmediği sözde “özgecil” olanlar da dahil olmak üzere her türlü taşıyıcı anneliğin yasa dışı olduğu İspanya’da bir tartışmaya yol açtı.

Bu raporun ardından, birkaç hükümet bakanı uygulamayı eleştirdi.

Eşitlik Bakanı Montero, “Bu, kadına yönelik bir şiddet biçimidir” diyerek, maddi ihtiyaç nedeniyle taşıyıcı anne olan kadınlarla ilgili “açık bir yoksulluk önyargısı” olduğunu da sözlerine ekledi.

Ne oyuncu ne de yönetim ajansı, Reuters’in yorum talebine yanıt vermedi.

Obregon ¡Hola’ya söyledi! bu taşıyıcı annelik Amerika Birleşik Devletleri’nde tartışmalı değildi.

“Buradaki insanlar açık fikirli ama İspanya’da, aman Tanrım, son yüzyıldayız” dedi ve oğlunun başlangıçta beş çocuk istediğini, bu yüzden onun spermini kullanarak başka taşıyıcı doğumları göz ardı edemediğini de sözlerine ekledi.

Obregon 1980’lerde öne çıktı ve 1990’ların sonu ve 2000’lerin başında İspanyol sitcomlarında rol aldı. Ayrıca “The A-Team”, “Who’s The Boss?” gibi ABD TV programlarında konuk oyuncu olarak yer aldı. ve “Genel Hastane”.

Çarşamba günü Instagram hesabından oğluyla birlikte yazdığı bir kitabın 19 Nisan’da satışa çıkacağını söyledi.

()