Hayalindeki otobüsü 700 bin lira harcayarak yaptı

Samsun’da 30 yaşındaki yazılımcı ve gezgin Kadir Mert, 7 ay evvel aldığı 1960 model hurda otobüsü çocukluk hayali olan ‘School Bus’a (Okul otobüsü) dönüştürdü. Otobüsün içini adeta bir konut üzere donatan Mert, otobüste hem yaşıyor hem geziyor. Mert’in yeni hayali ‘School Bus’ ile dünya çeşidi yapmak.

İzlediği sinemadan etkilenerek kendine 700 bin lira bedelinde okul otobüsü yaptıran Samsunlu Kadir Mert, çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

Otobüsün içini karavana çeviren Kadir Mert, konakladığı yerlerde sarı renkteki otobüsü insanların ilgi odağı oluyor.

Kadir Mert, “School Bus’ı çizgi sinemalarda görüyordum, fazlaca hoşuma gidiyordu. Daima oyuncaklarını alırdım. sonrasındasındasında bu aracın meskenim bulunmasına dair çocukluk planlarım vardı. Bunu gerçekleştirmem 20 yıl sürdü. hayatımdan son derece mutluyum. 7 ay evvel otobüsü hurda halinde satın aldım. Tüm kesimlerini yeniledim. 5 ay ortasında aracı ayağa kaldırdım. Toplamda 700 bin lira harcadım” dedi.

DÜNYA TİPİNE ÇIKACAK

Dünya çeşidine çıkmak isteyen Mert, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Evim ve otomobilim bu okul otobüsü oldu. Diğer bir şeye gereksinimim yok. Dünya tipi niyetim var. Olağanda Nepal’de yamaç paraşütü eğitmeni olduğum için orada çalışmalarım mevcut. Araçla 6 bin kilometrelik yolu gideceğim. Öncelikle 1 sene kadar Türkiye’de testlerini gerçekleştireceğim. Dün gece Samsun Atakum kıyısında konakladım.”

“Uykuya dalmam gece 04.00’ü buldu. Daima beşerler geliyordu. ‘İçine girebilir miyiz, bakabilir miyiz’ diyorlar. Her gelenin güzeline gidiyor. Sohbet ediyoruz, kahve ikram veriyorum.” (İHA)