Google’ın tanınan uygulaması Google İletiler, bir epeyce Android telefonun pilini “yiyip bitiriyor”

FelsefeGezgini

Active member
Telefonlarımızda art planda çalışan tüm uygulamalar niçiniyle, pilin gün uzunluğu dayanıp dayanamayacağı konusunda daima bir tasa yaşıyoruz. Ve kimi uygulamalardaki kusurlar, pilin vakit zaman daha süratli tükenmesine niye olabiliyor.

Bunun son örneği, Android telefonlarda kullanılan Google’ın Bildiriler uygulamasında ortaya çıktı. Yakın vakitte bildirilmeye başlanan bir yanılgı, kameranın art planda çalışmasına niye oluyor ve bu durum, hem telefonun ısınmasına tıpkı vakitte pilin erken bitmesine yol açıyor.

Google ise yanılgıyı kabul etmiş ve tedbirini almış durumda. Google irtibat yöneticisi Scott Westover sorunu bir güncelleme ile düzelttiklerini, bu güncellemenin de telefonlara yayılmakta olduğunu deklare etti. Lakin çabucak hemen herkese ulaşmadığı ve bunun da biraz vakit alabileceği unutulmamalı.

Şayet güncelleme size ulaşmadıysa ve telefonunuzun sıra dışı derecede sıcak olduğunu yahut pilin bilhassa süratli bir biçimde tükendiğini fark ederseniz, evvela Google Mesalar uygulamasını kapatın. Ayarlar > Uygulamalar > Bildiriler > Müsaadeler > Kamera’ya gidip “İzin verme”yi seçerek Mesajlar’ın kameranızı kullanma müsaadesini büsbütün reddedebilirsiniz.

Okumaya devam et...
 
Üst