Çin'deki Kedi Yanlışlıkla Ocağı Açtıktan Sonra Evi Ateşe Verdi ve 11 Lakh Rupi Hasara Neden Oldu

Kedi yanlışlıkla indüksiyonlu ocağın dokunmatik paneline bastı ve cihazı açtı

Çin'de bir kedi, yanlışlıkla sahibinin mutfağındaki indüksiyonlu ocağı çalıştırdı ve evi ateşe vererek 100.000 yuan'den (11.67.641 Rupi) fazla hasara yol açtı. South China Morning Post'un haberine göre, kedinin sahibi 4 Nisan'da evindeki mülk yönetimi personelinden evinin yandığını söyleyen bir telefon aldı.

Sahibi Dandan, güneybatı Çin'in Sichuan eyaletindeki dairesine koştu ve yangından kedinin sorumlu olduğunu fark etti. Jingoudiao adlı kedi mutfakta oynarken kazara indüksiyonlu ocağın dokunmatik paneline basıp ocağı açtı. Yangın çatı katının birinci katının tamamını yaktı.

Daha sonra itfaiyeciler, üst kattaki bir dolapta saklanan, külle kaplı ancak yaralanmamış altın Britanya ile ilgili Shorthair kediyi buldu.

Olayın ardından kedinin sahibi, Douyin hesap adını “Sichuan'ın en belalı kedisi” olarak değiştirdi ve “telafi etmek” için evcil hayvanın canlı yayın oturumlarında görünmesini sağladı. Kedisini “çalıştırarak” şaka yaptı. .''borcunu kapat'' diyen canlı yayınlara çıkıyor, hatta üzerine 'kundakçı' etiketi yapıştırıyor.

Birkaç gün sonra Dandan, internette kendi parmak izi ve Jingoudiao'nun pati izinin imzalandığı bir özür mektubu yayınladı. Ocağın elektriğini kapatmayı unuttuğu için bunun kendi hatası olduğunu itiraf etti ve gelecekte yangın güvenliğine dikkat edeceğine söz verdi.

Eğlenceli paylaşımları internette yayıldı ve evcil hayvan sahiplerinin büyük ilgisini çekti ve yorumlarda bulundu. Bir kullanıcı şöyle yazdı: ''Teşekkür ederim. Az önce elektrikli ocağımı kapattım. Dairemde her yere giden yaramaz bir kedim var.''

Bir diğeri ise şöyle yorumladı: ''Kedim tuvaletin sifonunu çekip duruyor, bu da beni büyük su faturaları ödemek zorunda bırakıyor.''

Üçüncüsü ekledi: ''Sadece anneme akşam yemeği pişirmek istedim.''

Daha fazla trend haber için tıklayın