Benzerlikte Fenerbahçe Beko’dan Ayrılan Anadolu Efes EuroLeague Şampiyonu Oldu

bencede

Active member
AJANSSPOR HABER

Anadolu Efes, Belgrad’da oynanan Euroleague finalinde Real Madrid’i 58-57 yenerek üst üste ikinci defa şampiyon oldu. Anadolu Efes ile Fenerbahçe’nin birbirine benzeri final maçları Belgrad’da ayrıldı.

Kupayı CSKA Moskova’ya kaybettiler

Fenerbahçe basketbol grubu 2015-16 döneminde efsane koç Zeljco Obradovic idaresinde finale çıktı. Berlin’de yapılan finalde CSKA Moskova’ya uzatmada 101-96 yenilen sarı lacivertliler turnuvayı ikinci bitirdi. Ayın biçimde Anadolu Efes, 2018-19 döneminde Ergin Ataman idaresinde birinci finaline CSKA karşısında çıktı. Vitoria’da yapılan maçtan galip çıkın Rus ekibi kupayı kaldırdı.

İkinci finallerinde kupayı aldılar

Hem Fenerbahçe hem Anadolu Efes birinci finallerinden daha sonra çıktıkları ikinci final-four’dan zaferle ayrıldı. Fenerbahçe, İstanbul’da yapılan dörtlü finalde Olimpiakos’u 80-64 yenerek Türkiye’ye birinci Euroleague kupasını getirmeyi başardı. Anadolu Efes de geçen dönem Köln’de Barcelona’yı 86-81 mağlup etti ve şampiyon oldu.

Üçüncü sene Belgrad, Real Madrid tesadüfü

Fenerbahçe ve Anadolu Efes, Euroleague’de üst üste 3 kez finale çıkarken enteresan bir tesadüf zinciri yaşandı. İki kadro da üçüncü final maçlarını Belgrad’da yaptı. Tesadüfler bununla da kalmadı. İki grubun finaldeki rakibi İspanyol devi Real Madrid oldu.

Hakemler bile aynı!

Üstelik hem Fenerbahçe’nin hem Anadolu Efes’in Real Madrid finalini yöneten üç hakemden ikisi birebir isimler oldu. Luigi Lamonica ve Boris Ryzhyk temsilcilerimizin Real Madrid’e karşı olan final maçlarında düdük çaldı.

Fenerbahçe kaybetti, Efes kazandı

Belgrad’da yapılan finalde Fenerbahçe, Real Madrid’e 85-80 yenilerek üst üste ikinci defa kupayı kaldırma fırsatını kaçırdı. Anadolu Efes ise büyük çekişmeye sahne olan müsabakada Real Madrid’i 58-57 yenerek kupayı kaldırdı. İki ekibin bu biçimdece farklı tesadüflere birbirine benzeyen yolları ayrılmış oldu.
 
Üst