Ben ve Fairphone’um: “Arkadaş oluyoruz”

DoğaHayranı

Active member
Bazı Fairphone alıcıları 50 yaşında, aslında emekli olana kadar eski cep telefonlarını kullanmak istediler, Fairphone hakkında bir şeyler okudular ve iki yıl sonra atmak (veya geri dönüştürmek) zorunda kalmayacağınız bir ürün alabileceğinizi düşündüler. ve iyi bir fikri destekliyorsun.

Diğerleri, akıllı telefonları iyi ve yararlı bulan, ancak bu israf ve sömürücü zihniyeti desteklemek istemeyen, sosyal olarak meşgul, çevreye duyarlı gençler veya genç yetişkinlerdir.

Fairphone

Fairphone’un açılması kolaydır ve içini ortaya çıkarır.

(Resim: Fairphone)

Her şey en başından itibaren yolunda gitmezse, tüm bu insanlar Fairphone’daki insanları affeder. Ve FP’deki insanlar, bir Fairphone satın alanların teknoloji meraklıları olmadığı gerçeğine de tepki gösteriyor. Ancak çoğu henüz bir akıllı telefona sahip olmayan basit kullanıcılar.

Renkli bir giriş ve cesaret verici müzik içeren öğretici, dokunmatik ekranda nasıl gezineceğinizi gösterir. Samsung akıllı telefonu olan kızım bile öğreticiyi yararlı, yaratıcı ve özenle tasarlanmış buldu. Ana sayfadaki öğretici videolar yalnızca yararlı değil, aynı zamanda “büyüleyici”.

Her soru, ne kadar basit olursa olsun, yanıtlanır, zaman ve teknik anlayış daha büyük sorunlara yatırılır. Ve hiçbir durumda sorunun ekranın önünde oturduğu gerçeğine geri çekilmeyin. Çeşitli müşterilere adil davranılması da bunun bir parçasıdır.

Önerilen editoryal içerik

İzninizle, buraya harici bir YouTube videosu (Google Ireland Limited) yüklenecek.

Her zaman YouTube videoları yükleyin

YouTube videosunu şimdi yükleyin

Fairphone öğreticisi: yalnızca yararlı değil, aynı zamanda “büyüleyici”.

Hızlı bağlantı noktamın Fairphone ile nasıl iletişim kurabileceğini öğrenmem birkaç günümü aldı. WPS’nin ne olduğunu anlayana ve yönlendiricimde bulana kadar. Kızımın Samsung akıllı telefonu yönlendiriciyi kendi başına buldu, ancak bir iş arkadaşımın iPad’inin de Speedport ile bağlantı kurmaya ikna edilmesi gerekiyordu.

Eşitliğin ilerlemesini desteklemek

Fairphone’daki milletvekilleri yaklaşımlarını açıkça “adil” olarak adlandırıyor. Bu fikri destekliyorum çünkü bu bir başlangıç olabilir. Ve eğer Fairphone birkaç yıl sonra ortadan kalkarsa ve büyük şirketler bu fikri benimserse, o zaman Fairphone’un var olması iyi bir şeydi.

Fairphone, L’Oréal’in Body Shop’una benzer bir ada gibi büyük bir şirkete entegre olursa ben de mutlu olurum. Yani en azından ürünleri için farklı gereksinimleri olan müşterilerin olduğu kabul edildi.

Her halükarda, Fairphone halkı başladığından beri akıllı telefonlar etrafında sürdürülebilirlik hakkında daha fazla tartışma yapıldığı izlenimine sahibim. İnsanların bu “hareket” hakkında yazdıklarında ve çocuk işçiliğine hala müsamaha gösterildiğini iddia ettiklerinde neden neredeyse agresif tepki verdiklerini anlamıyorum.

Nedenini Fairphone ana sayfasında okumalısınız. Ve “Her şey %100 yolunda gitmezse, şu anki çok kötü şartlara bırakırız” mottosuyla bu kadar yüksek standartları hemen belirlemeyin. Biz böyle gelişmeyiz.

Fairphone ve ben yavaş yavaş arkadaş oluyoruz

My Fairphone, güncellemeden bu yana düzgün fotoğraflar çekti, kolayca açılıyor ve içindekiler ortaya çıkıyor. İstediğim zaman mesaj yazmama, arama yapmama ve internette gezinmeme izin veriyor. Tıpkı ben ve ilk VW Beetle’ım gibi yavaş yavaş arkadaş oluyoruz. Ve belki yakında VHS ile ilgili kurslar olacak: Fairphone’umu kendim nasıl onarabilirim/programlayabilirim?

Bu arada, Fairphone’um hantal, modası geçmiş veya hantal değil. Sağlam ve geceleri arabayı park yerinden çekmem gerektiğinde bana iyi bir his veriyor. Gerekirse burun kemiğimi kırabileceğime eminim. Claudia çifti /

(Merhaba)

Haberin Sonu