Bakan Yanık: “119,5 Milyon TL toplumsal yardım ödemesi yaptık”

DoğaHayranı

Active member
Bakan Yanık: “119,5 Milyon TL toplumsal yardım ödemesi yaptık”
Nisan ayına ait nakdi toplumsal yardım programlarına yönelik bilgi veren Bakan Derya Yanık, Eşi Vefat Eden Bayanlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım, Öksüz Yetim Yardımı ve Kronik Hastalık Yardımı kapsamında ödemelerin yapıldığını bildirdi. Bakan Yanık, “ bu biçimdece 4 başlıkta gereksinim sahibi vatandaşlarımıza 119,5milyon TL toplumsal yardım ödemesi yaptık” tabirlerini kullandı.

Eşi vefat eden muhtaçlık sahibi bayanlara yaklaşık 76,3 milyon TL dayanak

Bu doğrultuda tertipli olarak yapılan ödemelerin bilgilerinı paylaşan Bakan Yanık, “Eşi vefat eden ve gereksinim sahibi bayanlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Gereksinim sahibi bayanlarımıza bu kapsamda toplamda 76,3 milyon TL takviye sağladık” diye konuştu.

Gereksinim sahibi asker ailelerine dayanak

Bakan Yanık, zarurî askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 başka toplumsal yardım programı ile takviye verdiklerini belirterek, bu kapsamda gereksinim sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 21,7milyon TL yatırdıklarını söylemiş oldu.

Öksüz ve yetimler için yaklaşık 21,5 milyon TL ödeme

Anne, babası yahut her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki gereksinim sahibi çocuklar için de takviyede bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda 21,5 milyon TL hesaplara yatırdıklarını kaydetti.

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır