Arvind Kejriwal CBI’dan Önce Görünüyor

EğlenceAvcısı

Active member
Likör Politikası Vakası CANLI Güncellemeler: Arvind Kejriwal’a tüm AAP milletvekilleri eşlik ediyor.

Yeni Delhi:

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, içki politikası davasında Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) huzuruna çıktı. Pencap Başbakanı Bhagwant Mann, CBI ofisine kadar ona eşlik etti.

CBI ofisine yaptığı ziyarette, Bay Kejriwal’ın kabine arkadaşları ve AAP’nin tüm milletvekilleri de onunla birlikteydi.

Delhi tüketim vergisi politikası davasındaki önemli bir gelişmede, CBI 16 Nisan’da içki politikası davasıyla bağlantılı olarak Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’ı sorgulamak üzere çağırdı.

Bay Kejriwal’ın kilit yardımcılarından biri olan eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia, tüketim vergisi politikası davasında usulsüzlük yaptığı iddiasıyla hapse atıldı.

Bay Sisodia, Delhi’deki tüketim vergisi politikasının çerçevelenmesi ve uygulanmasında usulsüzlük iddiasıyla ilgili bir davanın devam eden soruşturmasında İcra Müdürlüğü ve CBI tarafından tutuklandı.

CBI, Bay Sisodia’yı 26 Şubat 2023’te tutukladı. Daha sonra 9 Mart’ta İcra Müdürlüğü, onu Tihar Hapishanesinde saatlerce sorguladıktan sonra tutukladı.

İşte Arvind Kejriwal CBI Sorgulama ile ilgili CANLI güncellemeler:

Haberler güncellemelerini alıniçin bildirimleri aç bu hikaye geliştikçe uyarılar alın.

“Siyasi amaçlı”: CBI’nin Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’a yaptığı çağrı üzerine Kapil Sibal

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, tüketim vergisi davasıyla bağlantılı olarak Pazar günü ulusal başkentteki CBI ofisine geldiğinde, milletvekili Rajya Sabha ve eski Kongre lideri Kapil Sibal, önde gelen soruşturma dairesi tarafından yapılan çağrıyı “siyasi amaçlı” olarak nitelendirdi.

ANI’ye konuşan eski Kongre lideri, “Bunun (CBI’nin Kejriwal’a yaptığı çağrının) siyasi amaçlı olduğuna şüphe yok” dedi.

“Sisodia’yı neden bu kadar uzun süre hapiste tuttun? Jain’i neden bu kadar uzun süre hapiste tuttun? Ne amaçla? Hangi amaca hizmet ediyorlar?” aynı zamanda kıdemli bir avukat olan Bay Sibal’ı sorguladı.

BJP sözcüsü Sambit Patra: “Kejriwal gücü, konumu ve yolsuzluğu seviyor”

BJP ulusal sözcüsü Sambit Patra, içki politikası davasıyla bağlantılı olarak sorgulanmak üzere Pazar günü ulusal başkentteki CBI ofisine gelen Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’a sert çıkış yaparak, eski bakanın “gücü, konumu ve yolsuzluğu sevdiğini” söyledi. ülke.

Pazar günü bir basın toplantısında konuşan Patra, “Arvind Kejriwal bugün Hindistan’ı çok sevdiğini söyleyen bir basın toplantısı düzenledi. Ona yalnızca gücünü, konumunu ve sizin yolsuzluk paranızı sevdiğini söylemek istiyorum. Ona tavsiye etmem. Hindistan’ı kötüye kullanmak”.

“Kejriwal’ın artan popülaritesinden korkuyorum”: AAP lideri Atishi Merkeze saldırıyor

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, tüketim vergisi davasıyla bağlantılı olarak sorgulanmak üzere Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) huzuruna çıkarken, Delhi Bakanı Atishi, Aam Aadmi Partisi’nin (AAP) artan popülaritesinden korktuğunu iddia ederek BJP liderliğindeki Merkez’e saldırdı. ) ulusal toplayıcı.

“Başbakan Narendra Modi, Arvind Kejriwal’ın artan popülaritesinden korkuyor. AAP liderlerinin hapse atılmasının nedeni bu. Arvind Kejriwal’ın CBI tarafından sorguya çağrılmasının nedeni bu. Bunun bir suç olduğunu söylüyorlar. Atishi ANI’ye verdiği demeçte, binlerce crore dolandırıcılığı ama şimdiye kadar tek bir rupinin bile zimmete geçirildiğini kanıtlayamadılar. Tüm ülke Arvind Kejriwal’ın yanında,” dedi.

Arvind Kejriwal, içki dolandırıcılığı davasıyla bağlantılı olarak CBI huzuruna çıkmadan önce Rajghat’ta Mahatma Gandhi’ye saygılarını sundu.

görüntü

İzle | Tüm soruları cevaplayacak. BJP liderleri bunu (tutuklanmamı) konuşuyor; CBI, BJP tarafından kontrol ediliyor: Delhi Baş Bakanı ve AAP ulusal toplayıcısı Arvind Kejriwal

#KOL SAATİ | Tüm soruları cevaplayacak. BJP liderleri bunu (tutuklanmamı) konuşuyor; CBI, BJP tarafından kontrol edilmektedir: Delhi CM ve AAP ulusal toplantı başkanı Arvind Kejriwal pic.twitter.com/kiKAAnpGpN

– ANİ (@ANI) 16 Nisan 2023
izle| Polis, bugün Delhi Tüketim Politikası davasıyla bağlantılı olarak CBI huzuruna çıkacak olan Baş Bakan Arvind Kejriwal’ı desteklemek için Keşmir Kapısı’nda protesto yapan AAP çalışanlarını gözaltına aldı

#KOL SAATİ | Delhi: Polis, bugün Delhi Tüketim Politikası davasıyla bağlantılı olarak CBI huzuruna çıkacak olan CM Arvind Kejriwal’ı desteklemek için Keşmir Kapısı’nda protesto yapan AAP çalışanlarını gözaltına aldı pic.twitter.com/ZhnsCxSrpC

– ANİ (@ANI) 16 Nisan 2023
AAP çalışanları, bugün Delhi Tüketim Politikası davasıyla bağlantılı olarak CBI huzuruna çıkacak olan Baş Bakan Arvind Kejriwal’ı desteklemek için ITO’da protesto ediyor.

Peeragarhi Chowk, Rohini’de protesto eden AAP işçileri

güncellendi| Pencap Eyalet Başbakanı Bhagwant Mann, Arvind Kejriwal’ın konutuna ulaştı.

“Çok güçlüler, herkesi hapse gönderebilirler…” Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, CBI çağrısı üzerine

Birlik Bölgesi hükümetinin tüketim vergisi politikası davasında sorgulanmak üzere Pazar günü Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) huzuruna çıkacak olan Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, Aam Aadmi Partisi (AAP) ulusal toplayıcısı, merkezi teşkilatın kendisini tutuklayacağını iddia etti. Bharatiya Janata Partisi (BJP) hükümeti emir vermişse.

Pazar sabahı yayınlanan bir Haber mesajında Bay Kejriwal, “Onlar (CBI) bugün beni aradılar ve kesinlikle gideceğim. Çok güçlüler, herkesi hapse gönderebilirler. BJP, CBI’ye beni tutuklama emri verdiyse, o zaman CBI açıkça onların talimatlarını yerine getirecek.”

Ayrıca, “Siz (BJP) yolsuz olduğumu söylüyorsunuz. Gelir Vergisi departmanında Komiserdim, isteseydim crore kazanabilirdim. Arvind Kejriwal yolsuzsa, o zaman bu dünyada kimse yok. dürüst.”

Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal bir Haber mesajı paylaşıyor:

अब आप जो मर्ज़ी कर लीजिए। अब आप रोक नहीं पायेंगे। अब भारत दुनिया का नंबर वन देश बन के रहेगा। pic.twitter.com/xLBloVKg7o

– Arvind Kejriwal (@ArvindKejriwal) 16 Nisan 2023
  • Arvind Kejriwal’ın saat 11’de Delhi’nin merkezindeki Lodhi Yolu yakınlarındaki CBI genel merkezine varması planlanıyor.
  • Yine Aam Aadmi Partisinden (AAP) Pencap mevkidaşı Bhagwant Mann, CBI ofisine kadar ona eşlik edecek.
  • AAP milletvekilleri ve bazı Delhi bakanları da, son zamanlarda görevdeki bir başbakan için ilk kez sorgulanan Bay Kejriwal’a destek göstermek için gelecekler.
  • Delhi Polisi, CBI genel merkezi çevresinde sıkı güvenlik düzenlemeleri yaptı.
  • Çok sayıda AAP çalışanının protesto için dışarı çıkması bekleniyor.
  • Bay Kejriwal tanık olarak çağrıldı ve Delhi içki politikası davasında sanık değil.
  • CBI ve İcra Müdürlüğü (ED), Delhi hükümetinin politikayı bir likör lobisini desteklemek için şekillendirirken yolsuzluk yaptığını iddia etti.
  • Arvind Kejriwal’ın saat 11’de Delhi’nin merkezindeki Lodhi Yolu yakınlarındaki CBI genel merkezine varması planlanıyor.
  • Yine Aam Aadmi Partisinden (AAP) Pencap mevkidaşı Bhagwant Mann, CBI ofisine kadar ona eşlik edecek.
  • AAP milletvekilleri ve bazı Delhi bakanları da, son zamanlarda görevdeki bir başbakan için ilk kez sorgulanan Bay Kejriwal’a destek göstermek için gelecekler.
  • Delhi Polisi, CBI genel merkezi çevresinde sıkı güvenlik düzenlemeleri yaptı.
  • Çok sayıda AAP çalışanının protesto için dışarı çıkması bekleniyor.
  • Bay Kejriwal tanık olarak çağrıldı ve Delhi içki politikası davasında sanık değil.
  • CBI ve İcra Müdürlüğü (ED), Delhi hükümetinin politikayı bir likör lobisini desteklemek için şekillendirirken yolsuzluk yaptığını iddia etti.
  • Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal, içki politikası davasında Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) huzuruna çıkacak. Pencap Eyalet Başbakanı Bhagwant Mann, CBI ofisine kadar ona eşlik edecek.
  • CBI ofisini ziyareti sırasında, Bay Kejriwal’ın kabine arkadaşları ve AAP’nin tüm milletvekilleri de onunla birlikte olacak.
  • Delhi tüketim vergisi politikası davasındaki önemli bir gelişmede, CBI 16 Nisan’da içki politikası davasıyla bağlantılı olarak Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’ı sorgulamak üzere çağırdı.
  • Bay Kejriwal’ın kilit yardımcılarından biri olan eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia, tüketim vergisi politikası davasında usulsüzlük yaptığı iddiasıyla hapse atıldı.