36 Yaşındaki BMW’ye Hız Vererek Öldü, Ailenin Tek Ekmek Kazananı Oldu

EğlenceAvcısı

Active member
Polis, otomobil sürücüsü hakkında dava açtı.

Yeni Delhi:

Akrabaları, hız yapan bir BMW otomobilinin çarpması sonucu bir kazada hayatını kaybeden 36 yaşındaki bir adamın, ailesinin geçimini sağlayan tek kişi olduğunu söyledi.

Ajay Gupta Pazar günü erken saatlerde batı Delhi’deki Moti Bagh metro istasyonunun yakınında araç tarafından biçildiğinde iki tekerlekli aracıyla eve dönüyordu.

Eşi ve 4 ve 11 yaşlarındaki iki kızı hayatta kaldı. Basai Darapur’da yaşıyorlar.

Kurbanın erkek kardeşi Ashish Gupta, kardeşinin o gece mide ağrısından rahatsız olduğunu ve ardından ilaç almaya gittiğini hatırladı. Ancak saatler sonra Ajay’in bir kaza geçirdiğini söyleyen bir telefon aldılar.

“Hastaneye gittim ve kardeşime sarhoş bir kadının kullandığı BMW otomobilin çarptığını öğrendim. 150 km/s hızla gidiyordu. Abim başından, gözünden ağır yaralanmıştı. ve diğer organları… Daha sonra doktor durumu ağır olduğu için başka bir hastaneye sevk etmemizi söyledi” dedi.

Başka bir hastaneye sevk ettik ve acil şifalar diledik ama kaybetti” dedi.

Gupta’nın ailesi, kazayla ilgili olarak tutuklanan kadın sürücünün alkollü olduğunu iddia etti. Ancak, raporlarını bekleyen polis tarafından aynı şey doğrulanmadı.

Akrabalarına göre Gupta’nın istikrarlı bir işi ya da düzenli bir geliri yoktu. Babası felç geçiriyor ve son üç yıldır yatakta. Kurbanın babasının Ajay dahil dört oğlu tarafından bakılan bir bakkalı var.

Ağabeyi, “Ajay’in sabit bir işi olmadığı için maddi durumu zayıftı. Ailesinin maddi ihtiyaçlarını karşılamak için biraz daha fazla kazanmak için sürekli iş fırsatları ararken dükkanda kardeşlerine yardım ederdi” dedi.

Kurbanın yakınları, sadece iki ay önce, dört yaşındaki kızının bir anaokuluna kabul edildiğini söyledi.

Gupta’nın ailesi onun ölümünü öğrendiğinden beri teselli edilemezler. Gerçeği hâlâ kabullenemeyen eşi Mangla Gupta, kızları için adalet istediğini ve kocasını geri istediğini söyledi.

“Şimdi ne isteyeceğim? Tek istediğim kızlarım için adalet. Babalarının sonsuza dek gittiğini onlara nasıl açıklayacağımı bilmiyorum… Ben sadece kocamı geri istiyorum” dedi ağlayan gözlerle.

Arabayı Ashok Vihar’da ikamet eden 28 yaşındaki bir kadın kullanıyordu. Mesleği bir mimar olan araba ilk önce bir jeneratöre çarptığında ve ardından Gupta’nın üzerinden geçtiğinde iddiaya göre hız yapıyordu. Polis, kaza meydana geldiğinde Greater Kailash’taki bir partiden dönüyordu.

Polis, Hindistan Ceza Kanunu’nun 279. Maddesi (akılsız araç kullanma veya halka açık bir yolda binme), 337. Maddesi (başkalarının hayatını veya kişisel güvenliğini tehlikeye atarak yaralanmaya neden olma) ve daha sonra 304 A Bölümü (ihmal sonucu ölüme neden olma) kapsamında bir dava kaydetti. .

Gupta’nın yakınları, iki çocuğunun geleceğinden endişe duyduklarını, günlük ihtiyaçlarını ve ileri eğitim masraflarını nasıl karşılayacaklarını düşündüklerini söyledi.

Bir akrabası, “Daha dört yaşında olan küçük kıza babasının artık olmadığı söylendi ama babasının bir daha geri dönmeyeceğini anlayacak olgunluğa sahip olmadığı söylendi… Sürekli babasını sorup duruyor” dedi.

Gupta’nın son ayinleri Pazar günü yapıldı.

()