Üsküdar’da 80 bin kişilik iftar sofrası kuruldu

DoğaHayranı

Active member
Üsküdar’da 80 bin kişilik iftar sofrası kuruldu
İmza attığı iftar tertipleri ve etkinlikleriyle İstanbullulara beraberlik ve paylaşma dolu örnek bir Ramazan ayı yaşatan Üsküdar Belediyesi, Üsküdar’dan Harem’e uzanan kıyı yolunda yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda iftar sofrası kurdu. 80 bin Kişilik Büyük Üsküdar İftarı kapsamında Ramazan’ın en kutsal gecesi Kadir Gecesi’nde binlerce İstanbullu tek sofrada, birebir anda iftar yapmanın memnunluğunu yaşadı. Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı eşliğinde gerçekleştirilecek iftarda çorbadan, ana yemeğe ve tatlıya uzanan pek güçlü bir menü sunuldu.

Boğazda 80 Bin Kişilik İftar

Üsküdar Belediyesi 80 bin kişinin iştirakiyle iftar programı düzenledi. Üsküdar’da meydandan Harem’e kadar 2 kilometrelik alanın trafiğe kapatılarak oluşturulan iftara 80 bin kişinin üzerinde iştirak gerçekleşti. Harem kıyı yolunda kurulan iftara İstanbul’un çeşitli ilçelerinden, vilayet haricinden ve yurt haricinden katılan vatandaşlar ağır ilgi gösterdi.

Vatandaşlar İstanbul Boğazı ve İstanbul’un simgelerinden olan Kız Kulesi görünümü eşliğinde iftar açtı. 2 kilometrelik iftar sofrası drone ile havadan görüntülendi. Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen iftar programında vatandaşları selamlayarak açıklamalarda bulundu.

Türkmen: ‘’Bereket ve Huzur İklimini Doyasıya Yaşıyoruz’’

İftar öncesi konuşan Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, “50 bin dedik lakin şu anda 75, 80 bini bulduk. Nitekim mükemmel bir akşam. Ramazan’ın Kadir Gecesi’nin ruhuna uygun. Maşallah, rahmet iklimini, huzur iklimini, sevgi iklimini burada doyasıya yaşıyoruz. Allah’a sonsuz şükür ediyoruz, hamd ediyoruz. Mükemmel bir tablo. Bugün burada yalnızca Üsküdar’dan değil, yalnızca İstanbul’dan değil, Anadolu’dan, yurt haricinden beşerler akın akın geldiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Üsküdar’ın bu süper manziçinde, tarihi Yarımada karşımızda ve Salacak kıyısında yediden yetmiş yediye bayanıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla zenginiyle, yoksuluyla mükemmel bir akşam yaşıyoruz. Aşikâr ki vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz fazlaca özlemiş. Kovid ötürüsıyla iki yıl orta verdik maalesef bu biçimde toplu iftar programlarına. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün de hava hoş, ortam hoş, vakit hoş. Allah kabul etsin. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Bu hoş gece kardeşliğe, barışa, sevgiye, huzura rahmete, rahmete vesile olsun. her insanın gecesini kutluyorum. Güzel geceler diliyorum” sözlerini kullandı.

Seyyar Mutfaklar Kuruldu

Masalarda yer bulamayan binlerce vatandaşa da bir daha Üsküdar meydanından Hareme kadar olan alanda epey sayıda seyyar mutfaklardan iftar servisi yapıldı.

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır