Sorgulamadan Önce KCR’nin Kızı İçin Delhi’de Büyük Güç Gösterisi

semaver

New member
K Kavitha, acil servis celplerinin arkasında siyasi bir komplo olduğunu iddia etti.


Yeni Delhi:

İcra Müdürlüğü’nün Delhi içki politikası davasında Telangana Başbakanı K Chandrasekhar Rao’nun kızı ve Bharat Rashtra Samithi lideri K Kavitha’yı sorgulaması öncesinde, Haydarabad’da BJP Ulusal Genel Sekreteri BL Santosh’u ‘aranıyor’ olarak nitelendiren posterler asıldı. ‘adli. ANI haber ajansına göre Haydarabad’da iki farklı yerde posterler görüldü. Partiniz BRS de bugün Delhi’de büyük bir güç gösterisi yaptı. BRS bakanları ve üst düzey liderleri, partinin en görünür yüzlerinden biri olan K Kavitha ile dayanışma içinde ulusal başkente uçtu.

Haydarabad,Telangana | BRS-BJP afişi şuydu: ED’nin MLC K Kavitha’yı sorgulaması öncesinde Haydarabad’da şimdi posterler geldi. Posterlerde BJP Ulusal Genel Sekreteri BL Santosh bir suçlu ve ‘Aranıyor’ olarak gösterildi. Afişler Haydarabad’da iki farklı yerde görüldü (14.3) pic.twitter.com/xxY7rZKlaL

— ANI (@ANI) 15 Mart 2023
BRS lideri, 11 Mart’ta aynı davada İcra Müdürlüğü’nde saatlerce sorguya çekildi. Bugün üçüncü kez mahkemeye çağrıldı.

Telangana yasama konseyinin bir üyesi olan 44 yaşındaki Bayan Kavitha, artık geri alınan likör politikasıyla bağlantılı bir kara para aklama davasında acil servisin celplerine itiraz ederek sorgulanmasına karşı Yüksek Mahkemeye başvurdu. Ayrıca telefonuna el konulmasına da itiraz etti.

Baş Yargıç DY Chandrachud ve Yargıç PS Narasimha’dan oluşan bir heyet, talebini 24 Mart’ta dinlemeyi kabul etti.

Bayan Kavitha’nın avukatı, onun acil servise çağrılmasının “tamamen yasalara aykırı” olduğunu iddia ederek acil bir duruşma talep etmişti. Ne CBI ne de ED tarafından sanık olarak adlandırılmadı.

K Kavitha, acil servis celplerinin arkasında siyasi bir komplo olduğunu iddia etti. Parti liderleri, soruşturma teşkilatının Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) genişletilmiş bir kolu haline geldiğini de söylediler.

BRS lideri, tehdit ve baskı altında verdiği ifadelere dayanarak soruşturma kurumu tarafından çağrıldığını iddia etti.

Pazartesi gecesi içki politikası davasıyla ilgili olarak tutuklanan Haydarabad merkezli likör iş adamı Arun Ramchandra Pillai ve Kavitha’nın eski denetçisi Haydarabad merkezli yeminli muhasebeci Butchibabu Gorantla da dün davada sorguya çekildi. Müfettişler, Bayan Kavitha’yı her ikisiyle de ilişkilendirerek, onları “güney grubunun” bir parçası olarak adlandırdı.

Özellikle, Delhi tüketim vergisi politikasını şekillendirirken bir “güney grubunu” desteklemekle suçlanan eski Delhi Milletvekili Manish Sisodia, aynı davada ED tarafından tutuklandı. CBI davasındaki kefalet talebinin 21 Mart’ta özel bir mahkemede görülmesi planlanıyor.

BJP, yolsuzluk iddialarıyla BRS’yi hedef alıyor. Başbakan Narendra Modi ve İçişleri Bakanı Amit Shah, KCR’yi hanedanlık siyaseti ve yolsuzluk nedeniyle defalarca hedef aldı.

BRS liderine karşı eylem, partinin ‘Telangana modelini’ ülkeye tanıtarak ulusal olmayı planladığı bir zamanda geldi.
 
Üst