Moron insan ne demek ?

SanatMuptelasi

Active member
Moron insan ne demek?

Moron, ozellikle zeka seviyesi uzerinden degerlendirilen bir kisiyi tanmlamak icin kullanlan bir terimdir. Moronlar, zihinsel gelisim duzeyi ve bilgileri dusuk olan insanlardr. Genellikle, IQ seviyeleri 70 ile 79 arasnda degisir.

Zeka Seviyesi

Moronlar, zeka seviyesi dusuk olan insanlardr. IQ testi kullanlarak, kisinin zeka seviyesi olculur. Genellikle, IQ seviyesi 70 ve 79 arasnda degisir. Moronlarn IQ puanlar genellikle 70-79 arasndadr. Test sonuclarna bagl olarak, IQ puannn 70'in altnda olmas durumunda, kisinin bir moron olarak kabul edilme olaslg yuksektir.

Bilgi Seviyesi

Moronlar, ozel egitim almaya ihtiyac duyulan insanlardr. Kisinin IQ seviyesi ne olursa olsun, egitim alarak bilgi seviyesini arttrabilir. Egitim almayan moronlar, ortalama okuma seviyesinin altndadrlar. Bu nedenle, okuma ve yazma konusunda ozel egitim gerekebilir.

Gelisim Duzeyi

Moronlar, cocukluktan itibaren gelisim gostermeyen ya da dusuk duzeyde gelisim gosteren insanlardr. Bu kisilerin, cevresel etkilesimleri, iletisim becerileri, sosyal becerileri ve problem cozme becerileri daha dusuktur. Genellikle, bu kisilerin, ozellikle, akademik veya is yasamnda basar gostermesi zorlasr.

Konusma Becerileri

Moronlarn konusma becerileri daha dusuktur. Genellikle, bu kisiler, kelimeleri dogru sralamaya calsrken, baglaclar dogru kullanmazlar. Ayrca, bu kisilerin anlama ve konusma konusundaki becerileri dusuk olabilir.

Sonuc

Moron insan ne demek? Moron, zihinsel gelisim duzeyi ve bilgileri dusuk olan insanlar tanmlamak icin kullanlan bir terimdir. Moronlar, zeka seviyesi dusuk olan insanlardr ve genellikle, IQ seviyeleri 70 ile 79 arasnda degisir. Bu kisiler, ozel egitim almaya ihtiyac duyarlar, cunku okuma ve yazma konusunda ozel egitim gerekebilir. Ayrca, bu kisilerin, cevresel etkilesimleri, iletisim becerileri, sosyal becerileri ve problem cozme becerileri daha dusuktur.