Akşener, Kepez’de konuştu

DoğaHayranı

Active member
Akşener, Kepez’de konuştu
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Antalya’nın Kepez ilçesinde vatandaşlara seslendi: “El ele vereceğiz ve bu harami tertibi helal oylarımızla yerle yeksan edeceğiz. Zira demokrasi ile seçmen iradesi ile yenilemeyecek hiç bir istibdat yoktur. İstibdatı yeneceğiz ve diyeceğiz ki; yaşasın hürriyet.”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Antalya programı kapsamında Muratpaşa ilçesinden daha sonra Kepez’de esnaf ziyareti öncesinde vatandaşlara hitap etti.

En düşük emekli maaşının taban fiyata çıkarılmasını istediklerini hatırlatan Akşener, “Ağalar elinden çıka çıka 2500 lira çıktı. Her şeye artırım gelmiş bir Türkiye’de 2500 lira, bir emekliyi geçindirir mi kardeşim?” diye sordu.

Kayseri’deki bir besicinin yem fiyatlarından dolayı “İneklerime oruç tutmayı öğretiyorum” söylemiş olduğini aktaran Akşener, hamile ineklerini mezbahaya götüren besicilerle de karşılaştığını ekledi.

Çiftçilerin de fiyatlardan dolayı Nisan ayında gübre atamadığına işaret eden Akşener, “24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koyanlar utanın be utanın. Çiftçinin gübresini sübvanse etseydiniz, çiftçimiz Nisan ayında fiyatsız gübre atsaydı ne olurdu? Çiftçi kazanırdı, üretici kazanırdı, esnaf kazanırdı, Türkiye kazanırdı” değerlendirmesinde bulundu.

Akşener şöyleki devam etti:

“Savaş halindeki Ukrayna’dan ayçiçek yağı ithal etmekle övünenler utanın be utanın. Yan gelip yatıp 5 maaş alan danışmanları olanlar, 500 milyon dolara uçaklarla gezenler, 13 uçakla gezenler, ‘itibardan tasarruf olmaz’ diyenler, geceyi aç geçiren milletinizin karşınızda utanın be utanın. 5 maaş alan danışman garibanı sokakta tekmelerken, onun gerisinde duranlar utanın be utanın. Fakat biz el ele vereceğiz ve evvel seçmen velinimetimiz olacak. daha sonra herkes benim üzere buraya gelecek, karşınızda hazırola geçecek. Lakin argüman ediyorum el ele vereceğiz ve bu harami sistemi helal oylarımızla yerle yeksan edeceğiz. Zira demokrasi ile seçmen iradesi ile yenilemeyecek hiç bir istibdat yoktur. İstibdatı yeneceğiz ve diyeceğiz ki; yaşasın hürriyet.”

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır