Akşener: “Bu ucube sistemde hesap sorma imkanımız yok”

DoğaHayranı

Active member
Akşener: “Bu ucube sistemde hesap sorma imkanımız yok”
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik tenkitlerde bulundu. Akşener, “Ne dünyanın geldiği yere, ne insanların bugünkü hayat üslubuna uygundur, ne de Türkiye’yi bir ileri evreye taşıyabilecek bir vizyona sahiptir.” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Antalya Endüstrici ve İş İnsanları Derneği’nin bir otelde düzenlediği iftar programında konuştu. Akşener’in gayesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi vardı.

Sistemin değiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Akşener, “Ne dünyanın geldiği yere, ne insanların bugünkü hayat şekline uygundur, ne de Türkiye’yi bir ileri etaba taşıyabilecek bir vizyona sahiptir.” dedi.

“Eğer şeffaflığın gelmesini istiyorsak, şayet hesap verilebilirliğin gündemde bir daha olmasını istiyorsak, şayet liyakatin tüm idare kademelerinde olmasını istiyorsak, şayet yandaşlığın bitmesini istiyorsak, şayet devlet denilen düzeneğin kuralları koyup, denetlemeyi yapıp, eşit koşullarda sizleri koşturmaya başlayan, yolda kuralları değiştirmeyen bir düzenek olmasını istiyorsak değiştirmemiz gereken tek bir şey var” diyen Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne işaret etti.

Kendisini dinleyenlere “1 yıl daha sonra epeyce değerli bir karar vereceksiniz” diye seslenen Akşener, “Ya bu ucube sistemle devam edilecek ya da bu ucube sistemi sandıkta bizlerin, sizlerin oyları ile değiştireceğiz. Ben bu değişikliğin olacağına kalpten inanıyorum.” sözlerini kullandı.

“ANTALYA’DA BU KADAR FAKİRİ BİRİNCİ DEFA GÖRÜYORUM”

Antalya’daki birinci esnaf ziyareti ile bugünkü program içinde geçen vakit diliminde kentte yaşanan değişikliklere değinen Akşener, “Tarım o günden bugüne daha fazla gerilemiş. Hayvancılıkla meşgul olanlarda inanılmaz bir geriye gidiş var. İş insanlarını dinledik, esasen malum. (Turizm) O alanda da ‘yaptım oldu, yandaş kayırdım oldu’ bir düzenek içerisinde… Misli misli büyümesi gerekirken insanlarının zorlandığı bir Antalya gördüm. Antalya’da uzun yıllardır siyaset yapan bir beşerim. Antalya’da bu kadar fakirin olduğunu birinci defa görüyorum.” halinde konuştu.

“BU UCUBE SİSTEMDE HESAP SORMA İMKANIMIZ YOK”

Akşener şöyleki devam etti:

“Bütün bunların sebebi nedir, biliyor musunuz? olağan olarak üretimden çıktık. olağan olarak dünyada paranın bol olduğu bir periyotta ithal etmenin daha faydalı olduğuna inanıp, hem tarımdan hem endüstriden aklınıza gelebilecek her alanda üreten Türkiye’den çıktık. Artık ne oldu? Yoksulluğun yönetildiği bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bu her insanın işine geliyor bizi yönetenler açısından. Zira bu ucube sistemde hesap sorma imkanımız yok.”

Hibya Haber Ajansı
Alıntıdır